Revansot véve átvettük a vezetést

Aki vasárnap délutáni programnak a Csepel FC – Fővárosi Vízművek BLSZ I. osztályú összecsapást választotta programjául, ráadásul Csepel szurkolóként, az örömtől ragyogó arccal távozhatott a Béke téri stadionból.

Azt már tudtuk, hogy a REAC szombaton mattolta az eddigi éllovas Pénzügyőrt, így a saját kezünkbe került a lehetőség arra, hogy egy győzelemmel revánsot vegyünk a Vízműveken a Budapest Kupa fiaskón és a bajnoki tabella élére állhassunk. Persze a Vízművek összeszedett és stabil játékát ismerve ez cseppet sem ígérkezett könnyű feladatnak. A találkozó eleje a 2 lelkes és kitartó szurkolóból álló “B-közepet” is felvonultató vendégeké volt és egy bizonytalankodást kihasználva meg is szerezték a vezetést, ám csapatunk összetartó erejét és motiváltságát bizonyítja, hogy nem estünk kétségbe és Pölöskei Péter fejesével egalizáltunk is hamarjában, sőt egy formás támadás végén egy visszagurított labdából Vörös Bence hatalmas gólt ragasztott a kapu bal sarkába, így nálunk volt az előny. Sajnos a vendégek is nagyobb fokozatra kapcsoltak, így a félidő végén 2:2 állt az eredményjelzőn, bár nem szabad elhallgatni, hogy egy nyilvánvaló 11- est nem adott meg számunkra a játékvezető és a lefújás előtt egy szabadrúgásból elért sistergő kapufával is jeleztük, hogy nem adjuk alább a győzelemnél. A szünetet követően sem lankadt a fegyelem és a lelkesedés, sorra dolgoztuk ki a helyzeteket, ugyanakkor a tehetséges fiatalokból álló vendégek sem adták fel a támadásokat, ám szerencsére azok meddőnek bizonyultak. Ellenben a mieinkkel, amit Németh Zoltán, Vörös Bence, majd ismét Németh Zoltán alaposan kidolgozott, szemre is tetszetős akciók eredményeként váltottak gólokra és ezzel magabiztosan nyerték meg a felsőházi rangadót. A szurkolók hatalmas ovációval fogadták a csapatot, amely immáron a tabella éléről várhatja a következő bajnoki mérkőzését.

Csepel FC – Fővárosi Vízművek SK 5:2 (2:2)

Béke tér, Játékvezető: Apkó Tamás (Nyekita Brúnó, Pozsonyi Balázs)

Csepel FC: Szűcs Krisztián – Mészáros Roland, Torda Bence (Tolnay Rokkó ’90), Mészáros László (Mohácsik Gábor ’82), Gauzer Levente, Pölöskei Péter (Zsivoczky- Pandel Péter ’70), Haraszkó Sándor, Kristóf Gergő, Sükösd Krisztián, Takács László (Németh Zoltán ’18), Vörös Bence (Teplán János ’76) Vezetőedző: Takács Krisztián

Vízművek: Hollókőy Á. – Kiss Zs., Homoki L., Varsa K., Török Á., Faragó M., Mamusits P. (Zilahi B. ’76), Hutás B. (Peller Á. ’67), Fenyvesi Z., Busák L. (Kerékgyártó Cs. ’46), Ujvári D. (Juhász S. ’72) Vezetőedző: Mészöly Géza

Gólszerzők: Pölöskei Péter ’12, Vörös Bence ’33, Németh Zoltán ’51, Vörös Bence, ’65, Németh Zoltán ’92, ill. Mamusits P. ‘8, Faragó M. ’35

Takács Krisztián vezetőedző: – Egy nagyon jó, izgalmas és közönségszórakoztató mérkőzésen az első félidőben picit meglepett minket az ellenfél, de a második félidőre rendeztük a sorokat és teljesen más felfogásban sikerült a magunk javára fordítani az összecsapás eredményét. Önbizalomnövelő győzelem, ami erőt adhat a további mérkőzéseinkre. Tesszük a dolgunkat tovább tovább becsülettel és alázattal, céljaink változatlanok, innentől a saját kezünkben a további sorsunk.