Kiizzadt győzelem a Budafok ellen

A Csepel FC felnőtt csapata a várakozásoknak megfelelően nagy elánnal küzdött a vendég Budafok II ellen, ám sajnos csak kevés sikerrel, így csupán egyetlen gól különbséggel sikerült itthon tartanunk a pontokat.A találkozót a “szokásoknak megfelelően” a Csepeli Galambtenyésztők szárnyasai vezették fel és igazán nyárias időben indult útjára a labda. A mieink egyből támadólag léptek fel és már percekkel a középkezdést megelőzően megszerezhették volna a vezetést, ám a befejezésekbe rendre hiba csúszott vagy a vendégek kitűnő formában védő kapusa hárította a kapuba tartó labdákat… Sajnos a félidő gól nélkül telt, így a második játékrészre maradt a döntés. Abban a periódusban sem jeleskedtünk a helyzetkihasználást illetően, de Villányi az 50. percben egy szép fejessel megtörte a jeget… Támadtunk továbbra is, ám minden alkalommal benne volt a hiba a játékunkban, ráadásul a 66. percben a csereként beállt Kramár kihasználta védőink figyelmetlenségét és bevette Botlik Dániel kapuját (1:1). Ezt követően minden követ megmozgattunk a győzelem érdekében és ez végül a 89. percben vezetett eredményre, amikor is Szabó Erik vette be fejjel az egykoron a Csepelben is megforduló Berhidai kapuját, amivel végül kicsikartuk a nagyon fontos győzelmet, (2:1).

Ezzel és azzal, hogy a BVSC kiütéses győzelmet aratott a REAC ellen, a második helyre kerültünk, azonos pontszámmal velük, ám mivel nekik jobb a gólkülönbségük, így ők vették át a vezetést a tabellán.

Folytatás a SZAC otthonában szeptember 21-én.

Csepel FC – Budafoki MTE II 2:1 (0:0)

Csepel Stadion, Jv: Horváth J. (Boros R., Kispál M.)

Csepel FC: Botlik Dániel – Mészáros Roland, Bányai János, Mészáros László, Németh Zoltán (Pekowski Michal ’87), Vörös Bence, Villányi Gergely, Szabó Erik (Zai Kristóf ’90), Mankó Dávid (Vargovics Tamás ’81), Szemán Lajos (Mag Kristóf ’61), Torda Bence (Bencze Márton ’61) Vezetőedző: Németh Gábor

Budafoki MTE II: Berhidai Z. – Kévés Sz., Micsnai M., Paholics M., Fekete M., Harsányi D., Barizs M., Szebenyi B. (Kramár D. ’58), Stark J., Vincellér G. (Keresztesi M. ’57), Khiesz K. Vezetőedző: Schróth Lajos

G.: Villányi G. (’50), Szabó E. (’89), ill. Kramár D. (’66)