NB III: fordítás, majd létfontosságú siker a Pápa ellen

Az első félidei teljesítményt látva sokan egy lyukas garast sem adtak volna a felnőtt csapatunk sikeréért a Pápai Perutz ellen, ám a második játékrészben jött a feltámadás, ami magával hozta a várva-várt sikert is.A mérkőzést megelőzően a Csepel FC stábja és a szurkolók egy része közösen koszorúzta meg a Béke téren álló Tóth II – Czibor szobrot, a héten volt ugyanis Tóth II József születésének 90. évfordulója. A Csepel és az Aranycsapat egykori labdarúgója napjainkban is hatalmas tiszteletnek örvend a klub és a szurkolók körében is, felejthetetlen emlékét őrizzük.

A találkozó előtt egy újdonsült házaspár, Varga Gábor és Vargáné Simándi Boglárka végezték el a kezdőrúgást, majd kezdetét vette a kulcsfontosságú találkozó, melyet Facebook oldalunk online közvetítésének felidézésével idézünk fel:

Kezdőcsapatok:

Pápai Perutz FC: Császár A. – Nagy T., Szilágyi A., Jurik P., Hanzl M., Tóth L., Szigeti Á., Ivancsics G., Dóczi K., Benecz D., Baldauf K. Edző: Lengyel Ferenc Csepel FC: Major Barnabás – Fisli András, Zsivoczky- Pandel Péter, Nyúl Krisztián, Mészáros Roland, Szabó Péter, Mankó Dávid, Szabó Zsombor, Gauzer Levente, Balogh Miklós, Kocsis Dávid Szakmai igazgató: Takács Krisztián

9. perc: Egy jobb oldali beadást kirúgnak a pápai védők, Szabó Péter elé kerül, aki rátűzi de blokkolnak a védők

10. perc beszáll az ellenfél ötösére a labda Mankó mintegy 3 méterről lő a kapu fölé!!!!!! Óriási ziccer maradt ki!

13. perc: Zsivoczky- Pandel cselezget mintegy 18 méterre a kaputól majd lő, alig mellé…

20. perc: hatalmas helyzet a Pápa előtt: jól ugratnak ki a jobb oldalon egy vendégjátékost, aki remekül lép ki, de Major bravúrral hárít

30. perc egy beadást követően Nagy Tamás csúsztat veszélyesen a kapunk fölé…

36. perc: Mankó kihagyja a kihagyhatatlant! Remek labdát kap, kibújik a védők közül, elhúzza a kapus mellett is, de érthetetlen módon nem a kapu felé, hanem kifelé viszi a labdát, beadását pedig egy veszélytelen fejes után a kapus könnyedén hatástalanítja… Ebben jóval több volt!

40. perc: 11-est ítél a partjelző(!!) a Pápának! A 16-osra betörő vendégjátékos elé bevetődik kapusunk, a támadó feldobja magát az alapvonalon kívülre esik, mire a partjelző vadul integetni kezd, s a játékvezető 11-est ítél, amit Jurik értékesít… 0:1

Félidő: Csepel FC – Pápai Perutz FC 0:1 Kihagytuk a helyzeteinket és Molnár István partjelző hihetetlen ítéletének okán megítélt 11- essel a semmiből gólt szerezve vezet a vendégcsapat. Megjegyzendő, hogy a másik partjelző Révész Csilla sincs a helyzet magaslatán, kétszer is lesen állította meg csatárunkat, holott nyilvánvalóan nem álltak lesen… Ráadásul az eső is eleredt…

Elkezdődött a II. félidő, s vele “leszakadt” az ég is… Gauzer Levente helyére Torda Bence áll be nálunk

53.perc: szöglet után Fisli tűzi rá de jócskán fölé sajnos…

55. perc: Kocsis Dávid jön le, Molnár Krisztián játszik a helyén

56. perc: Zsivoczky- Pandel húz el a jobboldalon, remekül íveli át Mankónak, aki betör a 16-oson belülre tanárian csinál meg egy cselt és kilövi a hosszú sarkot! 1:1!

57. perc: GÓÓÓÓÓÓL! 2:1! Torda kap remek labdát, betör a 16- oson belülre ahol buktatják! 11-es! A labda mögött Fisli, lő, és nem hibázik! 2:1

62. perc: Csere a Pápánál is, Benecz helyénSzabó Zsolt játszik

73. perc : ismét gól szerzünk (Balogh Miklós fejel gyönyörűen a hálóba) de sajnos lesről… Nem sokkal utána Zsivoczky-Pandel lő egyet de a kapus hárít

76. perc: Zsivoczky- Pandel Péter helyén Mészáros László játszik tovább

80. perc: csere a vendégeknél is, a gólszerző Jurik helyére Péter Kristóf érkezik

83. perc: gólt kapunk a semmiből… Egy kis- szögletre nem figyelünk, abból beívelés, majd Szabó Zsolt révén egy vendég- fejes gól születik… 3:2 Saját magunkat büntettük ezzel a buta figyelmetlenséggel!

88. perc: Molnár Krisztián lő a 16-osn belülről de belelépnek a lövésébe….Helyzet volt!

90. perc: a játékvezető 2 perc hosszabbítást jelez

VÉGE : Csepel FC – Pápai Perutz FC 3:2 Rendkívül fontos 3 bajnoki pont a tarsolyban, továbbra is harcban állunk a bennmaradásért! Köszönjük a figyelmet! Hajrá Csepel FC!

A továbbra is rendkívül sűrű hátsó szekcióban sikerünkkel felléptünk a 12. helyre, ugyanis az Andráshida 2:0- ra verte a Pénzügyőrt, a Vidi II ugyanannyira a Sárvárt, a megtáltosodó Dunaharaszti MTK pedig idegenben győzte le a III. Kerületi TVE együttesét. A következő fordulóban Nagykanizsára utazunk, riválisaink közül a Dunaharaszti a THSE- Szabadkikötő vendége lesz, a Pénzügyőr a Ménfőcsanakot, míg a Sárvár az Érdet fogadja, a MOL- Vidi II pedig a Komáromhoz látogat, míg az Andráshida a Puskás Akadémia II együttesénél vizitál.